e107 Styles

Fórumok

Themes átalakitása

14 évvel ezelőtt
2010. Jan 31. Sun, 23:33
Valószinüleg az agyam kapacitásával van baj. Ezt az egész e107 -et én csak ugy magamtol kezdtem "tanulgatni". Szerintem az ártott meg. Én egyikben sem találok ilyen szavakat.
Felraktam a honlapomra a style.css -t és a theme.php -t txt formátumban. Annyit tettem a kiterjesztésüket átneveztem .txt-re.
Szeretnélek megkérni léci nézd meg te mit találsz bennük mert én semmit sajna sad
-link- ez a style.css
-link- ez pedig a theme.php

Már régóta probálgatom ezt összehozni. Az a bajom a játék amivel a honlapom foglalkozik nem létezik hozzá theme.
Tudom nem szép dolog de kényszer rávitt hogy kicsit belepiszkáltam a Tiger Salamander theme be. Lenne ugyan más theme aminek a fóruma olyan ami tetszene de annak a meg maga a theme nem tetszik.
Sajnos az extra.hu megszünteti ingyenes szolgáltatását.
Ugy döntöttem megvásárok egy domain nevet ehhez a játékhoz az viszont megkiván egy normálisan müködö fórumot. Szóval ez miatt lenne fontos. A themet a leendö honlapon megtartanám,ezt már ugy ahogy ismerem.
Ha megtennéd nekem, illetve nekünk,hogy megnéznéd és leirnád azt nagyon szépen köszi elöre is.
-link- - feltöltöttem magát az egész themet ugyahogy használom ha esetleg szükség lenne rá. Bevallom nem találom amit emlitettél a főoldalon se azt a wiki izét.
------------
Bocsi,hogy itt jegyzek meg egy más jellegü dolgot.
probáltam regisztrálni,már többször is, a -link- honlapon de nem érkezik az aktiváló email ráadásnak a Rólunk részben sem jelennek meg az email cimek.
Szóval kicsit macerás az a honlap.
14 évvel ezelőtt
Itt egy link, ezen elindulhatsz: -link-
14 évvel ezelőtt
2010. Feb 01. Mon, 14:24
Köszi szépen a segítséget.. Kicsit más modszerrel de megoldottam.
Kiprobáltam egy csomo themet és a cod2 theme elrendezése megfelelö volt.
Izekre szedtem cod2 és tiger salamader themet és összeraktam.
Igy most cod2 theme van tiger salamander kinézettel.
Sajnos a háttérkép nem mükszi mert ha berakok háttérképet a fórumban szétesik minden de sebaj nem lesz.

13 évvel ezelőtt
Szia Fizi!

Nekem olyan segítségre lenne szükségem, hogy a World of Warcraft Horde témából ki szeretném venni az oldalsó menüt, amit természetesen meg tudok oldani, viszont azután azt szeretném -miután így elég bután néz ki, hogy bal oldalra van rendezve a tartalom- tehát az szeretném, hogy középen legyen az, vagy akár töltse ki teljesen a teret ami a jobb oldali menü kivételével keletkezett.
Meg lehet oldani?

(Tartalom alatt értsd az üdvözlő üzenet, fórum stb.)

És még valami: az oldal alján lévő "footer.jpg" feljön, ha nincs elég sok sor beütve igazából bármelyik oldalon; így például a főoldalon, ha csak annyit írok be, hogy "Üdvözöllek az oldalamon!" akkor rögtön alá feljön az előbb említett kép, és alatta nagy feketeség marad csak, ami megint csak elég fura képet eredményez, hogy a monitor közepén vége az oldalnak és alatta már csak feketeség van...
Remélem érthető voltam, és remélem van megoldás.

Üdv.: RideR
13 évvel ezelőtt
Ebben a theme-ben fix grafikák vannak, tehát a szélessége adott, így ha módosítani akarod a theme-t, akkor szinte az összes hozzá tartozó grafikát újra kell készíteni vagy a theme-t kell átírni szétdarabolva a grafikai elemeket, hogy fexibilis legyen.
13 évvel ezelőtt
Rendben, azt hiszem, akkor megelégszem vele így is. Köszönöm.
13 évvel ezelőtt
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Azt szeretném megtudni ,hogy hogyan lehet a hírek felett létrehozni egy menüterületet?

A segítséget előre is köszönöm.
13 évvel ezelőtt
<div class='topmenu'>{MENU=x}</div>
13 évvel ezelőtt
Köszönöm, de nem igen vagyok járatos benne hogy hová is kell beilleszteni csak gondolom hogy a theme.php fájlba kell valahová.
Esetleg még ebben kaphatnék segítséget?
13 évvel ezelőtt
Ha nem tudod, akkor elég nehéz lesz. Legjobb, ha megnézel egy olyan theme-t, amely használ ezen a területen menüt. Sőt ha FF-ban használod a firebug-ot, akkor láthatod is.
Tehát a kódot beleteszed a theme.php file-be, a megfelelő helyre.
A style.css file-ben adsz neki stílus elemeket.
Aztán az admin felületen aktiválsz oda menüt.
És kész... happy
Moderátorok: fizi