e107 Styles

Fórumok

Help !

17 évvel ezelőtt
Először is köszi Fizi !

Szóval a gondom :

"Szia Fizi !
Csináltam a páromnak egy oldalt .
Nagyon széles volt, azt sikerült megoldanom.
De azt a területet, ahol az hírek megjelennek nem tudom összébb húzni , hol keressem a kódot?"

Alapból 1024px volt, de lekellett vennem 1005 re, mert volt alsó csuszka is.
De ha elindítom az AutoGalleryt-it, mivel az a hírek területét használja, megint szétcsúszik az oldal. Mit keressek a hírterület átméretezéséhez?

Előre is köszi a választ.

Bocs, itt az oldal.

17 évvel ezelőtt
Nem látok hibát rajta.
17 évvel ezelőtt
2007. Feb 08. Thu, 22:41
Nézd meg légyszi így .Van egy alsó csúszka . Aminek nem kéne lenni.

Itt
17 évvel ezelőtt
2007. Feb 08. Thu, 22:52
Nálam nincs, de a felbontásom 1280x1024, Nálad mennyi?
17 évvel ezelőtt
Az enyém 1024x768
17 évvel ezelőtt


Az enyém 1024x768

F.kukac
Akkor nálam azért nem látszik. A fix szélességű theme-kkel ez a baj, hogy nem alakul hozzá a felbontáshoz. Vagy kitalálsz egy megfelelő szélességet, vagy megpróbálod %-os arányban megadni a szélességet.
17 évvel ezelőtt
OK. megnézem .

Köszi.
17 évvel ezelőtt
Hát ez így nem megy .
Átírtam az össz. 100%-ot : 90%-ra, a theme és a stylban de semmi változás.

Viszont ha ugyanezekben átírom az össz. 1024px-et , 1005px-re, akkor az én felbontásomban is jó lesz az oldal szélessége. Kivéve a középső blokkét, ahol a hírek és az AG. jelenik meg.(ott szétesik a keret , ill.csak hiányos lesz)

Annak a területnek mi a neve, mert szerintem csak azt kéna átírnom, hogy összébb menjen.
17 évvel ezelőtt
2007. Mar 28. Wed, 17:47
Fizi !

Mégis lenne egy kérdésem azzal a témával kapcs. amit küldtem.
Sikrült megoldanom a dolgot úgy , hogy a header rész megfelelő helyére így pozicionáltam a bannert .
<center>{BANNER}</center>
Így tökéletesen szimmetriai középpontba helyezi el.

De ha beírom a CENTER helyére, hogy right , vagy left, akkor teljesen szétkapja a fejlécet.
Hogyan lehet pozicionálni úgy , mondjuk ha 1/4 osztásban beszélek , hogy vízszintesen is 3/4 és függ . is 3/4 részben jelenjen meg a banner.

Remélem érthető voltam.


17 évvel ezelőtt
na, szóval...
gondolom, hogy a theme.php file-ről beszélünk. Itt a td részben a style='text-align:left' vagy right, vagy center. Így kell megadni.
Ha pontos helyet akarsz meghatározni valaminek, akkor a legjobb ha pozicionálod a style.css file-ben:
position: relative; top: 251px; left: 7px;
Ha relatív értéket adsz, akkor az adott részhez viszonyít, ha abszoludt értéket adsz, akkor a megjelenő lap egészéhez viszonyít.
Sok dologgal próbálkoztam, de nekem ez a pozíxió ráerőltetés jött be legjobban.
Remélem érthető voltam. happy
Moderátorok: fizi